Zajęcia integracyjne dla przyszłych uczniów klas pierwszych - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Tag img 31.10.2023, 16:00

Zajęcia integracyjne dla przyszłych uczniów klas pierwszych

Dnia 31 sierpnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia integracyjne dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Tłumnie przybyłych pierwszaków oraz ich opiekunów serdecznie powitała Pani dyrektor Marta Mianowana.

Pani dyrektor wita zgromadzone dzieci oraz  ich rodziców

Dzieci miały okazję spotkać się z paniami nauczycielkami edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy oraz poznać się nawzajem. Zwiedziły też sale lekcyjne i świetlicę, a także wzięły udział w różnych aktywnościach. Na zajęciach świetlicowych wykonywały kolorowe kredki, które stały się ozdobą niezbędnego wyposażenia piórnika przyszłego pierwszaka. Wiele radości sprawiła im także zabawa ruchowa na „Magicznym dywanie”. Na zajęciach językowych w „Krainie słowa” dzieci wykazywały się znajomością literek, pięknie kreśliły szlaczki literopodobne, a nawet próbowały czytać sylaby i wyrazy. Inną ciekawą aktywnością dla przyszłych pierwszoklasistów były zajęcia w „Krainie cyferek”, gdzie budowały z kolorowych klocków zamki, drzewa, przeliczały ich elementy oraz układały tangramy i rozpoznawały figury geometryczne. Dzieciom bardzo spodobały się również zajęcia informatyczne w „Strefie kodowania” uczące logicznego myślenia. Tam poznały japońskie szachy i z wielkim zaangażowaniem grały w wersję dywanową i stolikową. Był to ciekawy w doświadczenia dzień dla dzieciaków, które z niecierpliwością czekają pierwszego dzwonka roku szkolnego 2023/2024.