Naukowe - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Naukowe

Tegoroczni laureaci konkursów przedmiotowych i tematycznych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty wraz z nauczycielami przygotowującymi i dyrektorami szkół zostali zaproszeni na uroczyste podsumowanie, które odbyło się 12.06.2023r. w budynku Centrum Transferu Wiedzy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Mikoaj Komotajtis z kl.7b, laureat Konkursu z Języka Niemieckiego otrzymał list gratulacyjny i upominek od Lubelskiego Kuratora Oświaty pani Teresy Misiuk , Wojewody Lubelskiego pana Lecha Sprawki i od pani Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania Ewy Dumkiewicz-Sprawki.

Uczęń pozuje z przedstawicielami oświaty

W dniu 13.06.2023 r. odbyło się spotkanie laureatów konkursów przedmiotowych z władzami Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin w Zespole Szkół nr 5 im.Jana Pawła II w Lublinie Pan Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk i pani Dyrektor Departamentu Oświaty i Wychowania Ewa Dumkiewicz-Sprawka wręczyli uzdolnionym uczniom nagrody i stypendia, a nauczycielom i dyrektorom szkół pisma gratulacyjne.

Naszą szkołę reprezentował Mikołaj Komotajtis z kl.7b laureat Konkursu Języka Niemieckiego, którego przygotowała p.Anna Flis-Skrzypek.

Uczniowie z nauczycielami pozują do zdjęcia

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w sesji wiosennej Ogólnopolskiej Olimpiady z Języka Angielskiego „Olimpus”. Laureatami zostali uczestnicy, którzy zajęli miejsca 1-15. Oto oni oraz ich nauczycielki:

Lista laureatów

Uczestnik

Liczba zdobytych punktów

(max. 240)

Nauczyciel

1. Hanna Walczuk

p. Katarzyna Oleszczuk

2. Nina Samoń

p. Dorota Korga

3. Laura Maryńczak

5e

4. Bartłomiej Jusiak

5c

5. Oliwia Półtorak

5c

6. Maciej Krupa

p. Agnieszka Władzińska

Laureatom gratulujemy!

Uczennica z nauczycielem w sali lekcyjnej

Uczeń z nauczycielem w sali lekcyjnej

Uczennice z nauczycielem w sali lekcyjnej na tle tablicy

Nasze trzy zdolne uczennice wzięły udział w Międzynarodowym Konkursie Językowo –Plastycznym „My Town”.

Zofia Kraska zajęła III miejsce w pierwszej kategorii wiekowej (pod kierunkiem Sylwii Ryjewskiej, Natalii Dumy), Michalina Szkoda zajęła II miejsce w II kategorii wiekowej (pod kierunkiem Katarzyny Oleszczuk, Ewy Borkowskiej), Weronika Żydek zdobyła wyróżnienie w II kategorii wiekowej (pod kierunkiem Doroty Korgi, Ewy Borkowskiej). Uczennice wykonały sześciostronne albumy prezentujące Lublin w formie graficznej i pisemnej w języku angielskim. Ich prace wyróżniały się przepięknymi technikami plastycznymi oraz barwnymi opisami. Cieszymy się, że nasze uczennice zostały docenione przez organizatorów m.in. Instytut Filologii Angielskiej (z ramienia Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II). Honorowy patronat nad konkursem sprawują: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk.

Congratulations!

Praca uczniennicy przedstawiająca budynki

Nasza zdolna uczennica – Apolonia Przerada z klasy 4b zajęła pierwsze miejsce w międzyszkolnym konkursie językowo - plastycznym pt. „My Christmas Dictionary” w roku szkolnym 2022/2023. Uczennica stworzyła przepiękny i niezwykle pomysłowy słownik w języku angielskim pod kierunkiem Pani Katarzyny Oleszczuk i Pani Ewy Borkowskiej. Życzymy dalszych sukcesów!

Uczennica z klasy 4b pozuje z dyplomem na tle portretu Łokietka

Uczniowie, którzy przystąpili do egzaminu DSD 1 w części pisemnej i ustnej, otrzymali międzynarodowe certyfikaty potwierdzające znajomość języka niemieckiego
na poziomie B1. Nasi absolwenci kontynuują naukę języka niemieckiego w szkole średniej. Gratulujemy wysokich wyników uzyskanych na egzaminie i życzymy dalszych sukcesów.

Dwóch uczniów z nauczycielami pozuje do zdjęcia przed portretem Łokietka