„Wyloguj się do życia” Lubelski Festiwal Nauki -STOP e-uzależnieniom! - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Tag img 31.10.2023, 16:40

„Wyloguj się do życia” Lubelski Festiwal Nauki -STOP e-uzależnieniom!

Dnia 21 września 2023 r. uczniowie klas VIIc i VIIIa wraz z wychowawcami i opiekunem uczestniczyli w warsztatach organizowanych przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Uczniowie siedzą na sali wykłądowej i słuchają wykłądu na podstawie prezentacji

Projekt był skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 11-16 lat, u których wystąpił lub może wystąpić problem e-uzależnienia, czyli uzależnień od komputera czy gier komputerowych.
Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się o ośmiu kryteriach diagnostycznych stwierdzających uzależnienie. Poznali formy uzależnień, ich objawy, przyczyny. Obejrzeli ciekawe filmy edukacyjne przybliżające ten istotny problem oraz dowiedzieli się, jak radzić sobie z uzależnieniem od komputera.
Podczas warsztatów zadane zostało pytanie: ,,Czy ciężko być sobą w dzisiejszych czasach?",a także stwierdzenie, że bez sieci trudno dzisiaj żyć. Uczniowie aktywnie brali udział w zajęciach, chętnie odpowiadali na zadawane pytania, włączali się do dyskusji. Uczestnicy otrzymali również zestaw ćwiczeń relaksacyjnych i test uzależnienia od Internetu. Warsztaty zakończyły się interaktywnym quizem, a uczniowie udzielający poprawnych odpowiedzi, otrzymali drobne upominki. Pojawiły się ważne słowa, że sieć nie może nam zastąpić realnego życia!
,,Wyloguj się do życia, zanim życie Cię ominie” - te słowa powinni zapamiętać.