Sukcesy naszych pływaków w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci i Młodzieży we współzawodnictwie sportowym - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Tag img 15.12.2023, 09:19

Dziewięcioosobowa reprezentacja szkoły SP5 w pływaniu zaliczyła bardzo udane występy w finałowych zawodach Igrzysk Dzieci i Młodzieży które odbyły się w dniu 12.12.2023 r. na obiekcie pływalni Aqua Lublin.

Zwycięska drużyna w sztafecie 6x25 stylem dowolnym na najwyższym stopniu podium.

Nasi uczniowie w trakcie rywalizacji tryumfowali w sztafecie 6x25 metrów stylem dowolnym i konkurencjach indywidualnych stawali na podium, oraz zajmowali czołowe miejsca.

W składzie zwycięskiej sztafety 6x25 dowolnym popłynęli:

1. Adam Bronisz – kl. 6c
  2. Bartłomiej Jusiak – kl. 6c
  3. Paweł Szmit – kl. 6c
  4. Szymon Stefaniak – kl. 6c
  5. Anatol Rybak – kl. 6c
  6. Franciszek Rudawski – kl. 7c
  7. Oskar Nowacki – kl. 6c (rezerwowy)

Na 50 metrów stylem dowolnym bezkonkurencyjny okazał się Franciszek Rudawski, a srebro wywalczył Szymon Stefaniak. Bartłomiej Jusiak uplasował się na czwartej pozycji 50 metrów stylem grzbietowym. Szóste miejsce wywalczyli Bartłomiej Bartoszek (50 m grzbietem) oraz Paweł Łazinek (50 m stylem klasycznym).

W finałach brało udział 60 szkół naszego województwa i 142 zawodników. Gratulujemy wspaniałych wyników zawodnikom.