Na spotkanie z Anią Shirley i szczyptą wiedzy o świecie… wycieczka czwartoklasistów do Warszawy - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Tag img 25.04.2024, 09:09

23 kwietnia uczniowie klas czwartych wspólnie z opiekunami wybrali się do stolicy.

Dziewczynki, chłopcy i wychowawcy przed wejściem do Centrum Nauki Kopernik

Pierwszym punktem programu była wizyta w Teatrze Kamienica i obejrzenie spektaklu pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Uczniowska widownia mogła przyjrzeć się z bliska romantycznej, zbuntowanej, walczącej o realizację marzeń Ani Shirley, w której postać wcieliła się doskonała aktorka – Olga Sarzyńska. Obrazowa podróż po Avonlea uświadomiła odbiorcom sztuki teatralnej, iż nie kwiaty na kapeluszu, a umiejętność wybrnięcia z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji, czyni człowieka wartościowym i godnym naśladowania.

Po intelektualnej uczcie dzieci udały się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogły poznać prawa nauki poprzez samodzielnie przeprowadzone doświadczeń na interaktywnych wystawach. Czas, który został przeznaczony na zdobywanie wiedzy, minął naprawdę szybko, a eksperymentowanie stało się wciągające.

Dzięki tej wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można doskonalić umiejętności i przy tym dobrze się bawić.

Uczestnicy wycieczki powrócili do Lublina z głowami pełnymi przemyśleń, rozbudzonej wyobraźni, którą będą wykorzystywać przy realizacji planów i spełnianiu marzeń ;)