Klasy siódme i ósme z wizytą w teatrze - Szczegóły aktualności - Szkoła Podstawowa nr 5 w Lublinie

Tag img 19.04.2024, 19:11

Klasy siódme i ósme z wizytą w teatrze

W dniach 17 i 18 kwietnia 2024 r. klasy siódme i ósme z naszej szkoły wraz z wychowawcami odwiedziły lubelski Teatr im. Hansa Christiana Andersena.

Uczniowie klas 7b, 8b w foyer Teatru Andersena

Uczniowie obejrzeli spektakl pt: „Bestia” w reżyserii Doroty Abbe. Sztuka podjęła temat bardzo bliski współczesnej młodzieży. Realia szkolne, trudna adaptacja nowej uczennicy, obciążenia uczniów problemami dorosłych, poruszyły widzów. Nie zabrakło także scen z przymrużeniem oka, z którymi uczniowie każdej szkoły mogliby się utożsamić. Warto wspomnieć o efektownych fragmentach musicalowych i ciekawej, minimalistycznej scenografii. Rozmowy uczniów w kuluarach teatralnych na temat problemów zawartych w „Bestii” są najlepszą recenzją sztuki.